Luboš „Sisi“ Polcar

Jedna z nejvýznamnějších postav v historii brněnského basketbalu. Hráč, trenér a velký fanda veškerého dění pod koši. Láska ke sportu se u něj projevila již v dorosteneckém věku, kdy se začal věnovat atletice pod vedením dr. Vojty. Hod diskem a běh na středních tratích to byly disciplíny, které ho učarovaly, a dosahoval v nich velmi dobrých výsledků. V šestnácti letech hrál aktivně ping pong a než vzal do ruky poprvé balon, ještě jako dorostenec aktivně vesloval. Veslování ho uchvátilo na tolik, že se stal členem Českého veslařského klubu v Brně. Ještě než se postavila hráz brněnské přehrady, veslovalo se na Svratce mezi jezem v Pisárkách až po jez v Komíně, to byly ideální podmínky pro trénink na vodě. Luboš je jedním z členů posádky Českého veslařského klubu Brno, kteří na 27. ročníků pražských primátorek v roce 1940 zvítězili.

Vysokoškolský sport Brno (VSB) pořádal pravidelné letní tábory v Borovci u Štěpánova nad Svratkou, kde se Luboš začal věnovat i míčových hrám a košíková patřila mezi ně. Do poválečné historie brněnského Sokola Brno I se zapsal zlatým písmem. Nejdříve jako hráč v ročníku 1945/46 pod vedením trenéra Fleischlingera získal svůj první titul a až do roku 1956 působil  v prvním mužstvu do roku 1949 jako hrající trenér a v dalších letech jako trenér prvního mužstva. Celkem čtyři tituly jako hráč a hrající trenér, tři tituly jako trenér a dvakrát třetí místo v národní lize. V roce 1956 přebral mužstvo jako hlavní trenér Ivo Mrázek. V témže roce odešel „Sisi“ do Slávie VŠ Brno a v tělocvičně pod Hradem začal vychovávat mladé žactvo a dorost. Jeho snažení v klubu vrcholilo postupem do nejvyšší soutěže mužů a v ročníku 1961/62 v sestavě Ivo Procházka, Mašek, Polách, Vašica, Gregor, Novotný, Kolář, Žák, J. Bobrovský, Branný a Helan odehráli VŠ jednu sezonu v nejvyšší basketbalové lize.

V roce 1965 začal trénovat ženský basketbal a bylo to rovněž ve Slávii VŠ. Už jako trenér u mužů se věnoval novinářské práci. Jako akreditovaný dopisovatel brněnských sportovních redakcí se zúčastnil evropských šampionátů 1961 v Bělehradě a 1963 ve Vratislavi, v roce 1965 světové letní univerziády v Budapešti.