Vážení sportovní přátelé, basketbaloví fanoušci. Ocitáme se na prahu roku 2022 a s tím jsou spojené nové událostí i výzvy. Kooperativa národní basketbalová liga pokračuje nadstavbovou částí. Basketbalisté Brna se průběžně ocitají na předních místech ligové tabulky a velmi dobré jsou i výsledky v rozehrané základní část Severoevropské ligy. Basketbalistky brněnských Žabin a Králova Pole hrají rovněž o přední příčky. Plánované sportovní stavby a rekonstrukce (basketbalové haly a Aréna Brno), nově otevřená galerie sportu města Brna a rovněž pozvánka do Národního basketbalového muzea v Pelhřimově a samozřejmě Mistrovství Evropy v basketbalu mužů 2022 bude 41. ročníkem této evropské basketbalové soutěže, jejímž pořadatelem je Evropská basketbalová federace. Turnaj se odehraje v termínu 1. až 18. září 2022. Bude také prvním turnajem poté, co se zavedl nový systém konání mistrovství každé čtyři roky s podobným systémem kvalifikace jako je tomu u Mistrovství světa v basketbale mužů. Podobně jako u předešlých turnajů, bude i tento mít čtyři pořadatelské země. Tentokrát jimi budou Česká republika, Gruzie, Německo a Itálie, ve kterých se také odehrají utkání ve skupinách. O2 Aréna v Praze hostí skupinu D, kde se naši reprezentanti postupně utkají s mužstvy Srbska, Polska, Finska, Izraele a Nizozemska. Vyřazovací zápasy se potom budou hrát v Berlíně … to jsou novinky, které rok 2022 přináší.

Kooperativa národní basketbalová liga paly off 2021/22 … aktuálně … BASKET BRNO je opět v semifinále KMBL …

Muži Basket Brno začali hrát zápasy play off . V pátek 15.4. 2022 a soupeřem brněnského celku byli basketbalisté BK Pardubice. Série pokračovala v sobotu 16.4. a oba úvodní zápasy se hrály v městské hale míčových sportů v Brně na Vodové. 19. a 20.4. se hraje v Pardubicích. Další termíny této série najdete na klubových stránkách www.basketbrno.cz (série se hraje na čtyři vítězná utkání) … Po šesti odehraných utkáních je stav série vyrovnaný 3:3 a ve čtvrtek 28.4. 2022 od 18,00 se hraje rozhodující čtvrtfinálové utkání na palubovce Basketu Brno. Toto utkání brněnský celek vyhrál 83:76. Celou sérii pak 4:3 na utkání a postoupil do semifinále Kooperativa národní basketbalové ligy. Soupeřem jim bude tým z Opavy.

Žabiny zakončují sezonu se stříbrem s příchutí zlata …

… ani napotřetí basketbalistky Žabin Brno nedokázaly v domácí lize zlomit dominanci zahraničních hráček ZVVZ USK Praha. Sezonu tak zakončují se stříbrnými medailemi na krku. Na Královce brněnské bojovnice předvedly parádní a kolektivní výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. A i když na světelné tabuli svítil výsledek s vysokým rozdílem 51:74, v očích Žabin jiskřila spokojenost. Do Brna si tak novopečené vicemistryně České republiky vezou letošní třetí cenný kov … převzato z webových stránek Žabiny Brno.

Hráčky KP Brno v soubojích o třetí místo se nepotkali s formou a podlehly v sérii hrané na tři vítězná utkání basketbalistkám Hradce Králové. Obsadili tak v lize čtvrté místo. Oběma celkům poděkování za odehranou sezonu 2021/22 a skvělou reprezentaci brněnského ženského basketbalu.

Severoevropská liga ENBL 2021/22 …

… závěrečný turnaj ENBL se odehrál v polském Wloclawku ve dnech 6. a 7. dubna 2022. První semifinále – BC Šiauliai, – Basket Brno 84:73, druhé semifinále Anwil Wloclawek – Tartu Ulikool 80:74. O umístění – Tartu Ulikool – Basket Brno 76:80, finále Anwil Wloclawek – BC Šiauliai 90:79. Konečné pořadí. 1. Anwil Wloclawek, 2. BC Šiauliai. 3. BASKET BRNO.

Severoevropská liga ENBL. Zdroj foto : ENBL