39. mistrovství Evropy v basketbalu žen 2023 se odehraje od 15. do 25. června. Evropský šampionát bude spolupořádat Slovinsko a Izrael. Hrát se bude ve čtyřech skupinách. Skupina A a B se odehraje v Tel Avivu a naše děvčata čekají ve skupině B celky Belgie, Itálie a domácí Izrael. Zápasy skupiny C a D se odehrají v Lublani. Přímo do čtvrtfinále postoupí vítězné celky ze skupin a týmy na druhém a třetím místě budou hrát křížem se stejně postavenými celky z druhé skupiny v tom samém městě o postup do závěrečných bojů play-off. Podrobné rozpisy utkání, výsledky a ostatní podrobnosti ze šampionátu můžete sledovat na … fotografie z domácích přípravných utkání …

Foto: CZBASKETBALL

… po finále Českého poháru se dohrála i Kooperativa národní basketbalová liga … ve čtvrtém finálové utkání série hrané na tři vítězství se ve čtvrtek 1.6. 2023 po vítězství 108:104 v prodloužení stali basketbalisté BK Opava … před kamerami České televize vybojovali hráči Opavy svůj pátý titul a po dvaceti letech a znovu usedli na příčku nejvyšší … Opava – Děčín 108:104 po prodl. (23:24, 48:47, 68:67, 93:93)
Nejvíce bodů: 
Šiřina 31, Jurečka 16, Kouřil a Švandrlík po 15 – Matěj Svoboda 25, Nichols 23, Bruner a Kroutil po 14. Fauly: 27:21. Trestné hody: 25/20 – 30/18. Trojky: 12:16. Doskoky: 41:44. Konečný stav série: 3:1.

Petr Czudek během minulých šesti sezon dovedl opavský tým do finále národní ligy popáté. Leč poprvé proti němu nestál Nymburk, ale Děčín. „Říkali jsme si, že bychom mohli uspět, a to nás hrozně svazovalo. Bylo potřeba kluky trochu uvolnit,“ řekl kouč. „A viděli jste dnešní čtvrtý zápas. I když hostům chyběli důležití hráči (Walton a Pomikálek – pozn. red.), bylo to nesmírně náročné. Ale je tu vítězství. Úžasná atmosféra. Lidi jsou skvělí. A k tomu hala, která má dvacet let, je mistrovská, což jsem si vždycky přál.“

Gratulujeme …

Foto a text : zdroj idnes.cz

Ženská basketbalová liga 2022/23 je již minulostí a jen krátké připomenutí závěrečné fáze play off. Oba brněnské celky vstoupily do čtvrtfinálových duelů. KP Brno neuspělo v sérii s Hradcem Králové a tým sužovaný marodkou a zraněními neprošel do bojů o medaile. Žabiny Brno se probojovaly přes ostravský celek SBŠ do semifinále Chance ŽBL, kde meměly problémy s Levharticemi Chomutov a po vítězné sérii 3:0 na zápasy si opět zahrají finále Chance ženské basketbalové ligy s pražským celkem ZVVZ USK Praha. Po dvou prohraných utkáních 89:73 a doma na Rosničce 94:71, ani napotřetí nedokázaly basketbalistky brněnských Žabin porazit své finálové soupeřky z USK Praha a ke dvěma titulům přidávají stříbro z české nejvyšší ligy. Ačkoliv první čtvrtinu na Královce ovládly, následné minuty patřily domácímu celku, který nakonec zvítězil 87:54 a získal do své sbírky další ligový titul. 


Taneční škola Swing Wings se zaměřuje na swingové tance, které vznikaly v 20. až 40. letech minulého století v USA. Krok po kroku budujeme taneční studio Kafka v budově bývalé zdravotní pojišťovny. Rádi tě u nás přivítáme na lekcích, které pořádáme pro všechny taneční úrovně – od úplných začátečníků až po ty pokročilé, kteří pak školu reprezentují i v zahraničí. Pohybem se snažíme vyjadřovat naši vášeň pro tanec a swingovou hudbu. Během osmi let, co škola Swing Wings oficiálně existuje na mapě swingového světa, jsme zorganizovali stovky tančíren, desítky mezinárodních akcí a festivalů a hlavně si užili spoustu legrace a vytvořili jedinečnou komunitu přátelských lidí.