Mistrovství Evropy v basketbalu mužů 2022 … 41. mistrovství Evropy v basketbale mužů se odehrálo v termínu 1. až 18. září 2022. Kvůli o rok posunutým olympijským hrám v Tokiu se posunul o rok i termín evropského mistrovství. Šampionátu se zúčastnilo 24 národních mužstev, které odehráli svoje základní skupiny ve čtyřech evropských městech. Pořadatelem byla Evropská basketbalová federace. Byl to zároveň první turnaj poté, co se zavedl nový systém konání a to každé čtyři roky. Turnaj měl čtyři pořadatelské země, kde se odehráli základní skupiny a vyřazovací zápasy se odehráli v Mercedes-Benz Aréně v Berlíně … vice na odkazu mistrovství Evropy

Vážení sportovní přátelé, fanoušci brněnského a českého basketbalu ! Letní měsíce a evropský šampionát mužů jsou definitivně za námi a dovolte, abych Vás prostřednictvím těchto stránek pozval nejen do hledišť jednotlivých hal, kde se nejvyšší soutěže žen a mužů v Brně hrají. Muži rozehrají 1.10. Kooperativu národní basketbalovou ligu a o den dříve se ve sportovní hale na Vodové přivítají hráčky Králova Pole chomutovské Levhartice. Hala Rosnička otevře brány Chance basketbalové ligy žen 1.10. v domácím utkání přivítají Žabiny, Hradec Králové. V zápatí tohoto webu najdete odkazy na jednotlivá mužstva, kde najdete podrobné informace a termínové listiny. Na stránkách CZ BASKETBALL najdete vše ostatní co se basketbale v České republice děje včetně národního mužstva mužů a žen.

Horní řada zleva: Svoboda Šimon 10, Stráněl Milan Tomáš 2, Nečas Jakub 9, Krakovič Jakub 32 C, Puršl Šimon 20, Kubín Jaroslav 73, Körner Richard 34, Chatman Kameron 3. Prostřední řada: Mishula Oleksandr 8, Bálint Richard 11, Půlpán Viktor 18, Křivánek Petr 12, Rychtecký Matěj 4, Lischyna Ilja 13, Dáňa Matěj 88, Houzar Tomáš 14,. Spodní řada: Olbert Luděk – masér, Palka Jakub – PR manager, Horák Filip – S&C coach, Nesrovnal Tomáš – video coach, Růžička Lubomír head coach, Nečas Ctirad – majitel, Rapaport Yedidia – majitel, Marko Roman – generální manažer, Breicetl Oldřich – event manager, Dokoupil Tomáš – team manager.