aktuálně … BASKET BRNO KNBL 2021/22 – po patnácti letech získalo brněnské basketbalové mužstvo bronzové medaile … Roman Marko je hráčem, který obě tyto události zažil na vlastní kůži a bylo to v obou případech v dresu Brna … v sezoně 2006/07 to byly dvě výhry nad BK Děčín.


… muži Basketu Brno i letos hráli zápasy play-off Kooperativa národní basketbalové ligy. Ve čtvrtfinále se brněnští basketbalisté utkali s BK Pardubice. Po šesti odehraných utkáních byl stav série vyrovnaný 3:3 a ve čtvrtek 28.4. 2022 od 18,00 se hrálo rozhodující čtvrtfinálové utkání na brněnské palubovce. Brněnský celek vyhrál 83:76, celou sérii pak 4:3 a postoupil do semifinále. Semifinále s Opavou hrané opět na čtyři vítězná utkání skončilo vítězstvím Slezanů 4:1. V termínech 19., 21. a 23.5. 2022 se odehrála utkání o třetí místo. Série o třetí příčku KNBL se Slunetou Ústí na Labem začala ve čtvrtek 19.5. a brněnský celek podlehl v prodloužení 80:84. V sobotu 21.5. naplněná ústecká hala čekala na historické medaile, ale stejný výsledek v základní hrací době jako v Brně 74:74 poslal zápas opět do prodloužení. Tentokrát se štěstěna přiklonila na stranu brněnského celku a po vítězství 82:77 bylo srovnáno 1:1 na utkání. Třetí duel se odehrál v pondělí 23.5. 2022 v Brně s výsledkem 71:67 pro domácí. Třetí místo v ligovém ročníku KNBL 2021/22, bronzové medaile a pohár získalo mužstvo BASKET BRNO.

Žabiny ukončily sezonu se stříbrem s příchutí zlata …

… ani napotřetí basketbalistky Žabin Brno nedokázaly v domácí lize zlomit dominanci zahraničních hráček ZVVZ USK Praha. Sezonu tak zakončují se stříbrnými medailemi na krku. Na Královce brněnské bojovnice předvedly parádní a kolektivní výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. A i když na světelné tabuli svítil výsledek s vysokým rozdílem 51:74, v očích Žabin jiskřila spokojenost. Do Brna si tak novopečené vicemistryně České republiky vezou letošní třetí cenný kov … převzato z webových stránek Žabiny Brno.

Hráčky KP Brno v soubojích o třetí místo se nepotkali s formou a podlehly v sérii hrané na tři vítězná utkání basketbalistkám Hradce Králové. Obsadili tak v lize čtvrté místo. Oběma celkům poděkování za odehranou sezonu 2021/22 a skvělou reprezentaci brněnského ženského basketbalu.

Severoevropská liga ENBL 2021/22 …

… závěrečný turnaj ENBL se odehrál v polském Wloclawku ve dnech 6. a 7. dubna 2022. První semifinále – BC Šiauliai, – Basket Brno 84:73, druhé semifinále Anwil Wloclawek – Tartu Ulikool 80:74. O umístění – Tartu Ulikool – Basket Brno 76:80, finále Anwil Wloclawek – BC Šiauliai 90:79. Konečné pořadí. 1. Anwil Wloclawek, 2. BC Šiauliai. 3. BASKET BRNO.


Vážení sportovní přátelé, basketbaloví fanoušci. Ocitáme se v polovině roku 2022 a s tím jsou spojené nové událostí i výzvy. Kooperativa národní basketbalová liga je dohrána. Basketbalisté Brna se v průběhu základní části ocitali na předních místech ligové tabulky a ve vyřazovací části skončili na bronzové třetí příčce. Velmi dobře si vedli ve finále Severoevropské ligy, kde opět brali bronz a pohár za třetí místo. Basketbalistky brněnských Žabin a Králova Pole hráli rovněž o přední příčky. Plánované sportovní stavby a rekonstrukce (basketbalové haly a Aréna Brno), nově otevřená galerie sportu města Brna a rovněž pozvánka do Národního basketbalového muzea v Pelhřimově a samozřejmě Mistrovství Evropy v basketbalu mužů 2022 bude 41. ročníkem této evropské basketbalové soutěže, jejímž pořadatelem je Evropská basketbalová federace. Turnaj se odehraje v termínu 1. až 18. září 2022. Bude také prvním turnajem poté, co se zavedl nový systém konání mistrovství každé čtyři roky s podobným systémem kvalifikace jako je tomu u Mistrovství světa v basketbale mužů. Podobně jako u předešlých turnajů, bude i tento mít čtyři pořadatelské země. Tentokrát jimi budou Česká republika, Gruzie, Německo a Itálie, ve kterých se také odehrají utkání ve skupinách. O2 Aréna v Praze hostí skupinu D, kde se naši reprezentanti postupně utkají s mužstvy Srbska, Polska, Finska, Izraele a Nizozemska. Vyřazovací zápasy se potom budou hrát v Berlíně … to jsou události a novinky, které rok 2022 doposud přinesl. Mistrovství Evropy v Praze a nové ligové soutěže 2022/23 v září a říjnu potěší každého basketbalového fanouška …