Kooperativa národní basketbalová liga … v sobotu 6. dubna dohrála svoji nadstavbovou část a brněnský celek po odehraných 36 zápasech s 19 výhrami skončil na pátém místě ligové tabulky. Ve čtvrtfinále play off se utká se čtvrtým což je tým Tomáše Grepla, BK Armex Děčín a výhodu domácího mečbolu mají lépe postavení v tabulce, tedy „děčínští Válečníci.“ Serie hraná na čtyři vítězná utkání začíná 16.4. 2024 na palubovce severočechů.

Na vítěze NBL čeká nový unikátní pohár. Nese jméno Jiřího Zídka

… díky unikátnímu spojení mezi sportovním svazem a technologickým lídrem svého odvětví představuje Kooperativa NBL nový pohár pro vítěze basketbalové ligy. Více čtěte na … a jak pohár vznikal … vice zde …

CHANCE ženská basketbalová liga – semifinálové duely svedli nejlepší čtyři celky nejvyšší basketbalové ligy do těchto dvojic. Obhájkyně titulu hráčky USK vyzvou tým z Hradce Králového a do finále letošní ligy se podívá jeden z brněnských celků, Žabiny nebo KP.

Žabiny jednoznačně postoupily do dvacátého třetího finále nejvyšší basketbalové ligy, které má svůj „výkop“ v sobotu 20.4. 2024. KP hraje serii o třetí místo a soupeřem jim budou hradecké lvice.

BASKET BRNO, ŽABINY BRNO a KP TANY BRNO … týmové fotografie … sezona 2023/24

Grafika, text a odkazy CZ BASKETBALL …

Vývoj československého a českého volejbalu a basketbalu.   Na vznik československého volejbalu existují dvě znění ohledně vzniku organizovaného volejbalu v Československu. První tvrzení zní, že na území tehdejšího Československa se volejbal dostal v roce 1919, kdy proběhlo utkání mezi příslušníky vojenské posádky v Žilině. Podílela se na tom YMCA a spolek Vysokoškolský sport. Druhé podání souvisí s utvořením svazu v roce 1921. Zrod našeho volejbalu je datován na rok 1921, který společně oslavily i mezinárodní orgány FIVB a CEV. Ty se rozhodly nám svěřit pořadatelství turnajů v letech, které končily jedničkou nebo šestkou. (Císař, 2005). Vývoj ve 20. letech V roce 1923 byl založen samostatný svaz, který nebyl závislý na Ymce a nyní sdružuje více než 50 klubů a přes 1200 členů. Tento svaz se v roce 1924 rozšířil o další míčovou hru, a to basketbal. Přejmenoval se tedy na Československý voleyballový a basketballový svaz. Stal se třetím nejstarším svazem na světě a druhým v Evropě… tolik z historie a nyní již za hráči, kteří dobýbali slávu našeho basketbalu na světových palubovkách … Mám to pořád v srdci ! Jako obvykle, když se někde objeví, i tady se svými 217 čísly mezi ostatními vyčníval, byť zejména vedle někdejších reprezentačních parťáků zase ne o tolik. Ani brněnský rodák Jiří Okáč, vicemistr Evropy z roku 1985, a tedy i člen poslední medailové národní skvadry, si nenechal uniknout tuhle speciální událost.

ŽABINY BRNO … v těchto dnech se dostává na světlo světa publikace … 30 let s Žabinami. Kniha ve své jednoduchosti a lehkosti dává čtenářům nahlédnout pod pokličku žabovřeského basketbalového klubu, popisuje a na fotografiích zobrazuje klubovou historii … tak bohatou na úspěchy. V jednotlivých kapitolách se dostaneme ke všem hráčkám, sestavám, trenérům, realizačním týmům včetně mládežnické základny a reprezentace … lidem, kteří se o tuto sportovní podívanou plnou měrou zasloužili. Knihu 30 let s Žabinami už nyní můžete získat prostřednictvím klubového eschopu …. nebo přímo na hale při domácích utkáních basketablové a evropské ligy.

Taneční škola Swing Wings se zaměřuje na swingové tance, které vznikaly v 20. až 40. letech minulého století v USA. Krok po kroku budujeme taneční studio Kafka v budově bývalé zdravotní pojišťovny. Rádi tě u nás přivítáme na lekcích, které pořádáme pro všechny taneční úrovně – od úplných začátečníků až po ty pokročilé, kteří pak školu reprezentují i v zahraničí. Pohybem se snažíme vyjadřovat naši vášeň pro tanec a swingovou hudbu. Během osmi let, co škola Swing Wings oficiálně existuje na mapě swingového světa, jsme zorganizovali stovky tančíren, desítky mezinárodních akcí a festivalů a hlavně si užili spoustu legrace a vytvořili jedinečnou komunitu přátelských lidí.