… fotoreportáž březen 2006

A Plus ŽS Brno – ČEZ Basketball Nymburk 79:72 (23:29 38:43 52:59), 8. března 2006, STAREZ ARENA VODOVA, 17:15 hod.

Na začátku 4. minuty trefil hostující rozehrávač Whitfield trojku a za stavu 2:10 brzdil domácí trenér Miroslav Pospíšil nápor soupeře oddychovým časem. Tahoun nymburského týmu Radoslav Rančík měl už po pěti minutách hry na svém kontě jedenáct bodů a především díky němu si obhájci titulu poměrně rychle vytvořili dvouciferný náskok (22:12). Brňané však své manko bod po bodu stahovali a v závěru prvního poločasu se dokázali přiblížit na rozdíl jediného koše (37:40). Do poslední desetiminutovky sice vstupovali se ztrátou sedmi bodů, ale v polovině této části hry po velkém náporu natáhli svou šňůru až na 13:0 (Křemen dvě trojky) a rázem vedli 72:65! Po oddychovém čase Nymburka se blýskl tříbodovou akcí domácí pivot Machač, navíc hostující trenér Michal Ježdík se v koncovce musel obejít bez vyfaulovaných Hesse s Bigusem. Nadšeně bojující domácí basketbalisté už v závěru šanci na další velké vítězství nepustili a lídr tabulky tak ani na druhý pokus v Brně neuspěl. Libor Jeřábek (asistent trenéra A Plus ŽS): V prvním poločase nás brzdil přílišný respekt, čehož Nymburk zejména v úvodní čtvrtině dokonale využil. I přes naše chyby jsme však udrželi s favoritem kontakt. Po přestávce hráči vycítili šanci a nakonec zápas díky zlepšené střelbě dovedli do vítězného konce. Nymburk však našemu tlaku dlouho odolával, teprve závěrečné minuty proběhly v naší režii. Ani v návalu radosti z nesmírně cenného vítězství nelze přehlédnout naši mizernou střelbu trestných hodů. Naštěstí se nám dařilo doskakování a v pravý čas přišly trojky Michala Křemena. To byly naše trumfy. Michal Ježdík (trenér Nymburka): V utkání dvou naprosto rozdílných poločasů domácím skvěle vycházel útočný doskok a v závěru také střelba. Roli však hrálo také to, že jsme se museli obejít bez Sokolovského a Savanoviče, které vyřadila zranění, navíc nám chyběli také Mandič a Einikis. Brno se představilo jako bojovný tým, který se nenechal zaskočit naším drtivým nástupem a na konci už měli domácí hráči více sil, což spolu s dobrým doskokem a zlepšenou střelbou rozhodlo. Z výsledku nedělám tragédii, rozhodující bude dokonale se připravit na playoff. Střelci: A Plus ŽS Brno – Benda 20 bodů, 13 doskoků a 6 bloků!, Křemen 17 bodů, 12 doskoků a 7 asistencí, Machač 11 bodů a 8 doskoků, Roland 8 bodů a 6 asistencí, Žarkovič 6, Svoboda 5, Gajdošík 5, Adžič 5, Skála 2. ČEZ Nymburk – Rančík 20, Whitfield 11 bodů, 7 doskoků a 6 asistencí, Beneš 10, Hess 8 bodů a 9 doskoků, Bigus 6, Votroubek 6, Michel 6, Hanzlík 3, Sokolovský 2. Střelba za 2 b.: 22/45 – 17/44, střelba za 3 b.: 6/17 – 8/24, trestné hody: 17/33 – 14/19, doskoky: 48 – 37 (útočné 12 – 9), asistence: 21 – 14, ztráty: 14 – 10, osobní chyby: 23 – 28, 5 chyb: Adžič – Hess a Bigus, nejlepší hráč: Michal Křemen. Text: Zdeněk Hrančík. Foto: Jan Jína.